Produse
Produse
    • Total RON Comandă
      x
      Coșul tău este gol.
      Comandă
      In jurul lumii in 60 de secunde

      In jurul lumii in 60 de secunde

      0.0 / 10 ( 0 voturi)
      Categorii:
      Limba:
      Romana
      Data publicarii:
      2020
      Tip coperta:
      Paperback
      Nr. pagini:
      272
      ISBN:
      9786067892413
      Dimensiuni: l: 13cm | H: 20cm
      Adaugă în coș
      1470
      Preț special!i
      Discountul se acordă de la prețul de referință (cel mai mic preț din ultimele 30 de zile).
      Discountul se aplică numai comenzilor online.
      Livrare în 24h! (a doua zi) Stoc limitat
      Livrare astăzi cu bicicleta.
      Livrare în 24h! (a doua zi)

      Preț valabil exclusiv online!
      Împachetare cadou gratuită!
      Transport gratuit peste 150 de lei.
      Retur gratuit în 14 zile.
      Ai întrebări? Contactează-ne!
      Descriere

      O carte despre surprinzatoarea calatorie de 1 000 de zile a lui Nuseir Yassin, avand la baza seria video Nas Daily, cu peste 13 milioane de fani pe Facebook.

      In 2016, Nas a pornit intr-o calatorie de 1 000 de zile prin lume. Dar nu s-a indreptat catre obisnuitele atractii turistice, pentru ca a vrut sa cunoasca oameni reali si sa vada locurile pe care le numesc ei „acasa“ — de la sate din Africa si mahalale din India pana la zgarie-norii din Singapore si deserturile Australiei. In fiecare zi a calatoriei, Nas a incarcat pe Facebook cate un clip de 60 de secunde, ilustrand lucrurile uluitoare, cumplite, insufletitoare sau de-a dreptul surprinzatoare care se petrec in lume.

      In jurul lumii in 60 de secunde este uneori un portret izbitor al celor mai neumblate locuri din lume, alteori o explorare emotionanta a inimii omenesti, sub forma unei colectii de povesti optimiste si fotografii uluitoare.

      “Franchetea autorului este remarcabila, iar bucuria cu care-si asuma riscuri este contagioasa (…) Pasiunea lui autentica de a cauta cu ravna dincolo de atractiile turistice obisnuite este irezistibila.” – KIRKUS REVIEWS

      Nuseir „Nas“ Yassin este palestinian nascut in nordul Israelului si vorbește fluent araba, ebraica si engleza. In 2014, a absolvit Harvard, cu diplome in economie si informatica. Dupa ce a lucrat mai putin de doi ani ca programator, a renuntat la serviciu si a pornit intr-o calatorie care l-a dus prin toata lumea. La 5 ianuarie 2019, a incheiat Ziua 1 000 a calatoriei Nas Daily cu peste 13 milioane de fani si 4,5 miliarde vizualizari pe Facebook.

      Recenzii și comentarii

      Nota

      de |

      Nu există recenzii pentru acest produs.
      Adaugă o recenzie
      Trebuie să te autentifici pentru a adăuga comentarii/recenzii.