Dragi copii,
Diandra este o fetiţă aşa ca voi, care vrea să audă o poveste in fiecare seară. Care copil nu ar asculta poveşti mereu dacă ar avea un părinte să i le spună.
Intr-o seară, Diandrei i-a venit o idee. I-a cerut tatălui ei, adică mie, să facă o poveste pe loc pornind de la cuvintele care i-au venit în minte la intamplare. In acea seară a fost vorba despre o prinţesă şi un extraterestru. Ciudată combinaţie, nu este aşa? Cum puteau să se întâlnească o prinţesă un extraterestru? Nu fac ei parte din două lumi diferite? Şi dacă s-ar fi intalnit, ce s-ar fi intamplat mai departe?
Aşa că am inceput să fac povestea. M-am gandit la situaţiile pe care voi, copiii, le intampinaţi la şcoală, in viaţă, atunci când vi se întâmplă tot felul de lucruri. Sigur că voi nu intalniti un extraterestru şi nici nu aveţi un vrăjitor al castelului langă voi. Dar în timp ce cititi povestea este bine să vă găndiţi: oare nu mi s-a intamplat şi mie ceva asemănător? Ce am invăţat din asta?
Varsta recomandata:
2-4 ani, 4-6 ani
Limba:
Romana
Data publicarii:
2016
Editura:
Tip coperta:
Paperback
Nr. pagini:
48
Serie:
Volum din serie:
1
ISBN:
5948489354045
Dimensiuni: l: 14.5cm | H: 21cm
1300
Livrare în 24h! (a doua zi)
În stoc
Preț valabil exclusiv online!
Împachetare cadou gratuită!
Transport gratuit peste 150 de lei.
Retur gratuit în 14 zile.
Ai întrebări? Contactează-ne!
